Головна Спрощенний режим Посібник користувача
Авторизація
Прізвище
Пароль
 

Бази даних


Електронний каталог бібліотеки- результати пошуку

Вид пошуку

Зона пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийінформаційнийкороткий
Відсортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнятипом документа
Пошуковий запит: (<.>K=сакральне<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 44
Показані документи с 1 за 20
 1-20    21-40   41-44 
1.


    Titov, S.
    Analysis of taboos as a basic principle of religious beliefs in the context of modern religious studies = Аналіз табу як базового принципу релігійних вірувань у контексті сучасного релігієзнавства / S. Titov // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2018. - № 3. - P84-87. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
табу -- релігійні вірування -- архаїчні і сучасні культури -- класифікація табу
Анотація: У статті розглянуто механізм виникнення табу (на прикладі експерименту Дж. Р. Стівенсона з макакамирезусами), проаналізовані деякі відомі в сучасному релігієзнавстві визначення феномена, зокрема, Х.Вебстера (1942), С.А.Токарева і А.Ф. Анісімова (1966), А Гусейнова (2007), Л.Я. Штернберга (2012) і виділені дві групи табу, пов'язані зі сферою його дії - сакральні та небезпечні. Досліджуючи релігійний характер табу, особливу увагу автор приділяє групі заборон, пов'язаних зі сферою сакрального. Показано, що в примітивних суспільствах сакральні табу регламентують усі сфери життя, замінюючи право, мораль і релігію. У цивілізованих суспільствах табу представлені вербалізованими формами сакрального. У зв'язку з цим він відзначає прагматичну корисність негативної інформації в медіа або інших джерелах масової інформації - негатив стимулює людську здатність вслухатися в перші ознаки загрози, що насувається, а отже попереджати подібні випадки в майбутньому, будь-які приписи, засновані на страху, заслуговують з точки зору і давньої, і сучасної людини, право на те, що б їм наслідувати і їх дотримуватися. Автор стверджує тотально релігійний характер походження будь-яких видів заборон і робить висновок, що феномен табу є окремим випадком релігійної заборони, як у примітивних суспільствах, так і в сучасних релігійних традиціях. При цьому табу примітивних народів є незрозумілими і не підлягають інтерпретації саме в силу того, що від початку в казуальному ланцюжку мають сакральне джерело походження. Новизною даного дослідження є спроба пошуку онтологічних підстав походження табу в релігієзнавчому аспекті.
Дод.точки доступу:
Титов Сергій,


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

2.


    Martych, R.
    Evolution of perception of "living” in religious and philosophical discourse = Еволюція уявлень про "живе" в релігійно-філософському дискурсі / R. Martych // Схід = Skhid : аналітично-інформаційний журнал. - 2019. - № 3. - P10-15. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1728-9343. - ISSN 2411-3093

Кл.слова (ненормовані):
буття -- людина -- життя -- концепт -- дискурс -- релігія -- етика -- біоетика -- цінність
Анотація: Сучасний науковий дискурс, який має в своїй основі постнекласичну наукову картину світу і ґрунтується на перманентно-транзитивних флуктуаціях епохи постмодерну, все ж включає в себе такі одвічні питання, як проблема людини, її життя і здоров'я, основних факторів буття світу і людського буття в світі. Життя - це єдиний біологічно можливий спосіб буття людини в світі. Цінність його полягає не тільки в особливостях існуючих біологічних форм і різноманітних проявів, які є, проте, в своїй сукупності унікальним феноменом буття, але і в можливості саморефлексії, усвідомленого переживання самого явища і здатності до формування на цій основі символічних картин буттєвого світу. Метою даної роботи є дослідження трансформації наукового дискурсу щодо поняття "живого" в рамках становлення і розвитку релігійно-етичних вчень. Для реалізації цієї мети автором аналізується категоріальний каркас поняття "живого". Аналізуючи класичні філософські та сучасні наукові підходи до визначення поняття "живого", автором виділяються два основні підходи до визначення життя - субстратний і функціональний. Основна увага в статті зосереджена на аналізі релігійного та біоетичного дискурсів у вченні про "живе". Біоетичний дискурс виходить з необхідності виявлення моральних норм та імперативів, здатних відповідати на питання про межі існування "живого" і визначати моральні можливості впливу (розширення або звуження) на ці кордони. Однією з фундаментальних проблем біоетики є проблема життя як цінності. У сучасному біоетичному дискурсі сформувалися дві основні точки зору з цього приводу. Першу можна назвати етикою сакральності життя або життя як найвищої цінності (sanctity of life), другу - етикою якісного життя (quality of life). Сакральність життя передбачає ставлення до феномену "живого" як до об'єкта виняткової ваги, найважливішої цінності і на цій підставі вимагає побожного до нього відношення. Найбільш яскраво і повно такий підхід представлений сучасним релігійним дискурсом. Релігійний зміст біоетичного дискурсу про "живе" проявляється по-перше, в утвердженні християнським персоналізмом об'єктивного онтологічного статусу людської особистості; по-друге, у вченнях християнських теологів, які стверджують красу і праведність життя, створеного Богом, де природа і людина в ній розуміються як щось сакральне, а тому дії, викликані проти них - грішні і неприпустимі; по-третє, основа людського життя корениться в духовному світі самої людини, співвіднесеного з божественною трансценденцією. Зроблено висновок про те, що сучасний релігійно-етичний дискурс формує систему категорій і концептів, що описують прикладні етичні понятійні конструкти з метою формування морального ставлення людини до всього живого. Запропонований авторський підхід дозволив зафіксувати сутність сучасного біоетичного дискурсу у вченні про "живе".
Дод.точки доступу:
Мартич Руслана


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)


Знайти схожі

3.


    Селівачов, Михайло Романович.
    "Sacrum" і "Profanum": священне і світське у церковному мистецтві [Текст] / М. Р. Селівачов // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald . - Київ : Міленіум, 2017. - № 1. - С. 74-79. - Библиогр. в конце ст.

Кл.слова (ненормовані):
сакральне мистецтво -- церковне мистецтво -- християнське мистецтво

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

4.
2
К 72


    Костюк, В.
    Ікони медоносного краю [Текст] = Icons of the mellifluent land / В. Костюк. - Київ : Майстер книг, 2012. - 183 с. - ISBN 978-966-2260-37-3 : 200.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Історія України--краєзнавство--іконографія--народознавство--Україна--Альбоми

Кл.слова (ненормовані):
пасічник -- бджільництво -- традиції

Примірників всього: 1
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)
Вільні:
Бульвар І. Шамо, 18/2 (1)

Знайти схожі

5.
27-546.4-526.6
І 43


    Іларіон (митрополит ; український вчений, єпископ ППЦ, предстоятель УГПЦК, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог ; 1882 -1972).
    Іконоборство : історично-догматична монографія : виклади в Православній Духовній Академії при Колегії св. Андрея в Вінніпегу / митрополит Іларіон. - Вінніпег : Видання Української греко-православної церкви в Канаді, 1954. - 239 с. - 100.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Християнство--Історія--Наукові видання

   Діячі українські--Брусилів, селище міського типу (Житомирська область), 19-20 ст.--Наукові видання


   Брусилів, селище міського типу (Житомирська область)--Діячі українські, 19-20 ст. -- Наукові видання
Кл.слова (ненормовані):
українські діячі -- релігійні діячі -- видатні діячі-земляки -- християнська церква -- ікони -- іконопочитання
Анотація: [Монографія присвячена іконоборству - вченню, яке виступає проти використання образів Бога і Святих у богослужіннях і суспільному житті].
Дод.точки доступу:
Огієнко, Іван Іванович (Іларіон ; митрополит, вчений, політ., громад. і церк. діяч ; 1882-1972) \про нього\
Огієнко Іван
Видатні діячі краю 1.08


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Книгосховище (1)

Знайти схожі

6.
   7.04(477)
   С 79


    Степовик, Дмитро Власович.
    Іконологія і іконографія [Текст] = Iconology and Iconography / Д. В. Степовик. - 3-є вид., доп. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2010. - 318 с. : іл, вкл. л. - ISBN 966-7363-90-2 : 100.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Мистецтво--Історичний живопис--Іконопис--Навчальні видання

   Релігія


   Іконологія


   Іконографія


   Іконопис


   Мистецтвознавство



Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)

Знайти схожі

7.
17.023.36(082)
А 43


    Одрехівський, Роман Васильович.
    Іконостаси в Галичині в XIX - першій половині XX ст.: історія та художні особливості / Р. В. Одрехівський // Актуальні проблеми історії, теорії та практики художньої культури : збірник наукових праць / Національна Академія керівних кадрів культури і мистецтв, Міністерство культури України. - Київ : Міленіум, 2014. - Вип. 33. - С. 282-291. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК

Кл.слова (ненормовані):
іконостас -- сакральне різьблення -- традиційне народне мистецтво -- історичні стилі -- національна культура
Дод.точки доступу:
Національна Академія керівних кадрів культури і мистецтв
Міністерство культури України


Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (1), Ф2 (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1), Ф2 (1)


Знайти схожі

8.
811.521
М 81


    Мосенкіс, Юрій.
    Актуальність питання японістики. Мовна картина світу японців. Мовна картина світу японців. Японське сакральне право та його мовне віддзеркалення в євразійському контексті / Академія наук вищої освіти України ; Академія наук вищої освіти України. - 2-ге видання. - Київ : ПП Жовтий ; Умань, 2011. - 885 с. - (Енциклопедія сучасних міждисциплінарних досліджень ; т. 2). - ISBN 978-617-525-053-2 : 50.00 грн.
ДРНТІ
УДК

Рубрики: Японська мова--Актуальні проблеми

Кл.слова (ненормовані):
японістика -- мовна картина -- японське сакральне право
Дод.точки доступу:
Якименко, Микола
Дереверзєв, Дмитро
Академія наук вищої освіти України


Примірників всього: 1
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)
Вільні:
Вул. Левка Лук'яненка, 13-Б Читальний зал (1)

Знайти схожі

9.
Шифр: В925416057/2016/4
   Журнал

Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв [Текст] : щоквартальний науковий журнал/ Міністерство культури України, Нац. акад. керівних кадрів культури і мистецтв. - Київ : Міленіум, 2015 - . - ISSN 2226-3209. - Виходить кожного кварталу
2016р. № 4
Зміст:
Бялек, Ева Данута. Psychosynthesis as a way to planetary consciousness / Е. Д. Бялек. - С.3-6. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: психосинтез, планетарна свідомість, людина
Білецька, Оксана Олександрівна. Culture and communication / О. О. Білецька. - С.7-10. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: культура, мова, комунікація
Божко, Любов Дмитрівна. Віртуальна культура в епоху постмодерну: туристські практики / Л. Д. Божко. - С.11-15. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: віртуальна культура, постмодернізм, посттурист
Вєдєнєєв, Дмитро Валерійович. "German world" or the original culture: swiss-german cultural relations in 1930-1940 / Д. В. Вєдєнєєв, В. Ю. Печиборщ. - С.16-19. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Швейцарська Конфедерація, Німеччина, культурні об'єднання
Владиковська, Л. М. Intercultural dialogue and Belarus: crisis or chance? / Л. М. Владиковська, С. Франс. - С.20-23. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: міжкультурний діалог, європейська культурна політика, Білорусь
Денисюк, Жанна Захарівна. Post folklore as a phenomenon of modern communication practices / Ж. 3. Денисюк. - С.24-27. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: комунікація, засоби масової комунікації, комунікативні практики
Динікова, Лілія Шерифівна. The Formation of the Crimean Tatar Periodicals / Л. Ш. Динікова. - С.28-30. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: кримськотатарські видання, культура нації
Дояр, Лариса Василівна. Cultural content of humanitarian education in Ukraine: the problem of the source base / Л. В. Дояр. - С.31-33. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: гуманітарна освіта, культурологічна домінанта, наративні джерела
Савченко, Анжеліка Анатоліївна. Sociocultural space: looking into the future / A. А. Савченко. - С.34-37. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: соціокультурний простір, людина, суспільство
Стояцька, Ганна Михайлівна. Public protest as a symbolic act: philosophical and cultural analysis / Г. М. Стояцька. - С.38-41. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: символи, гібрид, самоідентичність
Татіївська, Інеса Петрівна. Україна - США: питання повернення та реституції культурних цінностей / І. П. Татіївська. - С.42-46. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: культурні цінності, реституція, повернення
Балабушка, Вікторія Анатоліївна. Культ святих у традиціях храмового будівництва середньовічного Чернігова / В. А. Балабушка. - С.47-52. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: культ святих, ікони, національні традиції
Слободянюк, Михайло Васильович. Національно-патріотичні мотиви у символіці Сухопутних військ Збройних Сил України / М. В. Слободянюк. - С.52-56. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: нарукавна емблема, військова символіка, Збройні Сили України
Бермес, Ірина Лаврентіївна. Рефлексії про сутність поняття "хор" у просторі культури / І. Л. Бермес. - С.57-61. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: хор, сонце, коло
Єсипенко, P. М. Втілення національного характеру в творах національної драматургії на українській сцені: 60-80-ті роки XX століття : Частина II / P. М. Єсипенко. - С.62-65. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: український театр, інонаціональна драматургія, сценічне відтворення національногохарактеру
Шульгіна, Валерія Дмитрівна. Дні і роки життя М. В. Лисенка, зібрані в одне видання / В. Д. Шульгіна, К. А. Антонова. - С.66-69. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Лисенко Микола, про нього, лисенкознавство
Донченко, Наталія Петрівна. Роль етюдної форми у професійній підготовці фахівця сценічного мистецтва та у творчості артиста естради / Н. П. Донченко. - С.70-74. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: етюд-номер, етюд-вправа, естрада
Герц, Ірина Іванівна. Мистецтво Марти Грем у контексті становлення сучасного європейського танцю / І. І. Герц. - С.75-79. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Грем Марта, про неї, європейський танець, хореографія
Зайченко, Олена Георгіївна. Особливості становлення співробітництва художника з галеристом в умовах форомування вітчизняного арт-ринку / О. Г. Зайченко. - С.79-85. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: арт-галерея, арт-ринок, галерейний простір
Каблова, Тетяна Борисівна. Артур Шопенгауер про паралелі етосу музики та «волі до життя» у всесвіті / Т. Б. Каблова. - С.86-89. - Библиогр. в конце ст.
Кравченко, А. І. Феномен міжжанрової діалогічності в камерно-інструментальній творчості українських композиторів: кінець XX - початок XXI століття / А. І. Кравченко. - С.90-94. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: камерно-інструментальне мистецтво, камерно-інструментальні жанри, жанрова інтерференція
Нечитайло, В. С. National ethnic fundamentals of the Ukrainian traditional choreographic art / В. С. Нечитайло. - С.94-98. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: українське народне хореографічне мистецтво, танцювальна культура України, етнічний компонент
П’ятницька-Позднякова, І. С. Семіотичне розуміння категорії "знак" у контексті ранньосередньовічного дискурсу / І. С. П’ятницька-Позднякова. - С.98-105. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: семіотика, знак, символ
Рябцева, І. М. Композитор М. Г. Іванов як уособлення трагічної місії митців першої хвилі Розстріляного Відродження України / І. М. Рябцева. - С.106-110. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: українське музичне просвітництво, Іванов Михайло, про нього, Розстріляне Українське Відродження
Хананаев, Сергей Виталиевич. Построение авторской семантической канвы в структурной модели хорового произведения : на примере хорового творчества В. Мартынюк / С. В. Хананаев, А. В. Хананаєва. - С.111-114. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: семантика, хорова музика, Мартинюк В., про нього
Цугорка, Олександр Петрович. Сакральне мистецтво живопису: вітчизняна наукова рефлексія / О. П. Цугорка. - С.115-119. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: сакральне мистецтво живопису, іконопис, мистецтвознавство
Чупріна, Наталія Владиславівна. Фактори становлення масової моди як відображення уподобань широких верств суспільства споживання в індустрії моди / П. В. Чупріна. - С.119-123. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: індустрія моди, модний образ, масова мода
Ян, Ірина Миколаївна. Український аматорський театр Наддніпрянщини: кінець XIX - початок XX ст 124 / І. М. Ян. - С.124-128. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: українська театральна культура, український аматорський театр, соціокультурні процеси
Степанюк, Ігор Віталійович. Volyn folk dancing art and its genre-stylistic features / І. В. Степанюк. - С.129-132. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: хореографічне мистецтво, народний танець, регіональний аспект
Березуцька, Марина Сергіївна. Наступність у підготовці ансамблевого бандуриста / М. С. Березуцька. - С.133-137. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: капела бандуристів, ансамблевий бандурист, безперервна музична освіта
Назаркевич, Євгенія Петрівна. Стереозображення у дизайні прикладної друкованої графіки малих форм на теренах СРСР: 70-90-і роки XX століття / Є. П. Назаркевич. - С.137-141. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: стереозображення, стереофотографія, стереофотограф
Є примірники у відділах: всього 2 : ГП ЧЗ (2)
Вільні: ГП ЧЗ (2)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

10.
Шифр: В925416057/2017/1
   Журнал

Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв [Текст] : щоквартальний науковий журнал/ Міністерство культури України, Нац. акад. керівних кадрів культури і мистецтв. - Київ : Міленіум, 2015 - . - ISSN 2226-3209. - Виходить кожного кварталу
2017р. № 1
Зміст:
Герчанівська, Поліна Евальдівна. Аналіз культури в парадигмі теорії систем / П. Е. Герчанівська. - С.3-7. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: теорія систем, системний аналіз, культурна система
Денисюк, Жанна Захарівна. Ігровий компонент постфольклору в середовищі інтернет-комунікації / Ж. 3. Денисюк. - С.7-12. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: постфольклор, інтернет-простір, гра
Руденко, Сергій Борисович. Репрезентації та інтерпретації минулого в Українському державному музеї історії Великої Вітчизняної війни у перехідний період: кінець 80-х - перша половина 90-х років XX ст. / С. Б. Руденко. - С.13-18. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни, Національний музей історії України у Другій світовій війні, музейні репрезентації
Бабушка, Лариса Дмитрівна. Феноменологія свята: культурологічний аналіз / Л. Д. Бабушка. - С.18-23. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: еортологія, культура, свято
Uladykouskaja, Liubou. American Studies and Cultural Perception of the USA in Belarus / L. Uladykouskaja. - С.23-27
Кл.слова: Американістика, культурне сприйняття, сучасна Білорусь
Демчук, Руслана Вікторівна. Ментальність як ідентифікаційне поняття у матриці української культури / Р. В. Демчук. - С.28-33. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: ментальність, картина світу, національний характер
Kopiyevska, Olha. The transformation of subjectivity in the cultural practices of Ukraine / O. Kopiyevska. - С.34-38. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: суб’єктивність, трансформація суб’єктивності, культурні практики
Святненко, Анна Василівна. Меценатство Івана Мазепи в культурно-духовній сфері / А. В. Святненко. - С.39-43. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Мазепа Іван, про нього, освітня діяльність, меценатство
Трач, Юлія Василівна. Трансформація творчості у контексті розвитку технологій віртуальної реальності / Ю. В. Трач ; віртуальний віртуальна реальність творчість. - С.44-48. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: віртуальний, віртуальна реальність, творчість
Дюжник, О. В. Діяльність парків-пам'яток садово-паркового мистецтва у системі забезпечення культурних потреб людини / О. В. Дюжник. - С.49-
Кл.слова: парк-пам’ятка, садово-паркове мистецтво, потреби людини
Пилявець, Людмила Степанівна. Мова і глобалізаційні трансформації в українській культурі: теоретичні аспекти / Л. С. Пилявець. - С.53-56. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: глобалізація, трансформації, українська культура
Androsova, Dariia. Symbolist and orchestra-mimetic installations of musical creativity of the XX century in the projection to pianistic art / D. Androsova. - С.57-62. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: символізм, оркестральний мімезис фортепіано, клавірний тип фортепіанної гри
Бермес, Ірина Лаврентіївна. Жінка-диригент: спроба характеристики успішності / І. Л. Бермес. - С.63-68. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: жінка-диригент, успішність, професійна діяльність
Bezruchko, Oleksandr. The Ukrainian director of feature, popular-science and documentary movies G.l. Upshitz / O. Bezruchko. - С.69-74. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Ліпшиць Григорій, про нього, Кулешов Лев, про нього, кінематограф
Селівачов, Михайло Романович. "Sacrum" і "Profanum": священне і світське у церковному мистецтві / М. Р. Селівачов. - С.74-79. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: сакральне мистецтво, церковне мистецтво, християнське мистецтво
Шульгіна, Валерія Дмитрівна. Творча діяльність особистості у системі мистецької освіти України: європейський контекст / В. Д. Шульгіна, С. М. Рябінко. - С.80-85. - Библиогр. в конце ст.
Платонов, Борис Олексійович. Аналіз прибутковості творів мистецтва / Б. О. Платонов. - С.86-90. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: твори мистецтва, інвестування, прибуток
Афоніна, Олена Сталівна. Кодові образи та прийоми "подвійного кодування" у балеті "Майстер і Маргарита" Давида Авдиша / О. С. Афоніна. - С.91-95. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Авдиш Давид, балет "Майстер і Маргарита", алюзія
Varakuta, Maryna. The meaning of the concert phenomenon principle in a contemporary choral concert (M. Skoryk "Sacred concert") / M. Varakuta. - С.95-99. - Библиогр. в конце ст.
Герц, Ірина Іванівна. Формування умінь і навичок студентів хореографічної спеціалізації як майбутніх викладачів хореографії / І. І. Герц. - С.99-103. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: хореограф, викладач, хореграфічна підготовка
Гусакова, Ніна Миколаївна. Американський мюзикл: питання становлення та жанроутворення / Н. М. Гусакова, І. Є. Зайцева. - С.104-108. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: музична комедія, адвардіанська музична комедія, національний американський мюзикл
Донченко, Наталія Петрівна. Сучасні видовищно-розважальні шоу на естраді: діапазон жанрів та особливості режисури / Н. П. Донченко, В. О. Мойсеєнко. - С.109-113. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: шоу, видовище, жанр
Zima, Lyudmila. Early romantic and Biedermeier traditions in Luigi Boccherini's Quintets / L. Zima. - С.113-117. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Бокерріні Луїджі, квінтет, бідермаєр
Каблова, Тетяна Борисівна. Теорія композиції у музичному мистецтві: стан наукової розробки / Т. Б. Каблова. - С.117-121. - Библиогр. в конце ст.
Maidenberg-Todorova, Kira. Communicative properties of improvisation in contemporary music / K. Maidenberg-Todorova. - С.122-127. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: імпровізація, комунікація, інтерпретація
Nechitaylo, Vladimir. Folk choreographic art of Ukraine as the important factor of the formation of the national cultural identity / V. Nechitaylo. - С.128-133. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Народне хореографічне мистецтво України, національна ідентичність, нація
Приймич, Михайло Васильович. Іконостас церкви св. Апостолів Петра і Павла с. Туриця: питання атрибуції, реставрації та збереження / М. В. Приймич. - С.134-137. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: церква св. Апостолів Петра і Павла, іконостас, датування
Povzun, Liudmila. The phenomenon of chamber ensemble performance: to the issues of professional terminology / L. Povzun. - С.137-142. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: камерно-ансамблеве виконавство, ансамблева гра, ансамблева динаміка
Synkevych, Natalia. Cultural figures of Lev Turkevych and Yevhen-Orest Sadovskyi in the context of functioning of Ukrainian choral art in the western diaspora / N. Synkevych. - С.142-147. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: дирижер, хор, репертуар
Щітова, Світлана Анатоліївна. Хорові духовні твори Валентини Мартинюк як алюзія православного співу / С. А. Щітова. - С.147-151. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: алюзія, хорова мініатюра, Мартинюк Валентина, про неї
Бевз, Максим В’ячеславович. Теорія діяльнісного балету Жана-Жоржа Новерра в контексті його творчої спадщини / М. В. Бевз. - С.151-156. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Новерра Жан-Жорж, про нього, балетмейстер, дієвий танець
Polevoy, Oleg. Show business companies and their musical constituents / O. Polevoy. - С.156-161. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: шоу-бізнес, персональний менеджер, агент
Бабченко, Яніна Юріївна. Міжнародний фестиваль театрів для дітей "Інтерлялька": динаміка розвитку та художньо-естетична цінність / Я. Ю. Бабченко. - С.161-165. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: театр ляльок, фестиваль, театрально-фестивальний рух
Гедзь, Олена Петрівна. Композитор і музичний критик Микола Шипович: невідомі сторінки життя і творчості / О. П. Гедзь. - С.166-170. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Шипович Микола, про нього, українська музична культура, музично-критична діяльність
Захарова, Валентина Анатоліївна. Жіночі образи в балеті як форма художнього мислення / В. А. Захарова. - С.170-174. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: художній образ, Жіночі образи в балеті, балет
Руденко, Ярослава Василівна. Творчість Раїси Кириченко у контексті музичного феномена Глобино / Я. В. Руденко. - С.175-179. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: Кириченка Раїса, про неї, творчість, Полтавщина
Стрілець, Валкрій Федорович. Понятійно-категоріальний апарат сучасного дизайну меблів / В. Ф. Стрілець. - С.180-184. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: функціональність, дизайн меблів, трактування
Санвей, Е. Именная драматургия оперы Сан Бо "Бабочка" / Е. Санвей. - С.185-189. - Библиогр. в конце ст.
Кл.слова: іменна драматургія, іменна інтонема, ім’я-підпис
Перейти до зовнішнього ресурсу Зміст журналу
Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)

Знайти схожі
Перейти до описів статей

11.


    Бардік, Марина Афанасіївна.
    Видання Києво-Печерської лаври як джерело атрибуції розписів Київського Софійського собору XVIII століття - 1840-х років / М. А. Бардік // Мистецтвознавчі записки = NOTES ON ART CRITICISM : збірник наукових праць. - 2019. - Вип. 36. - С. 62-69. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-2180

Кл.слова (ненормовані):
сакральне мистецтво -- монументальний живопис -- бароковий живопис -- Києво-Печерська лавра -- Київський Софійський собор

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

12.
373.3.035.6:39](477)
К 72


    Костіна, О. Ю.
    "Вишиванка – писанка чудова" / О. Ю. Костіна // Початк. шк. : наук.-метод. журн. - 2017. - № 1. - С. 57–61. . - ISSN 0131-5358
УДК

Рубрики: Етнопедагогіка--виховні заходи--сценарії--початкова школа

Кл.слова (ненормовані):
етнопедагогіка -- українська культура -- виховні заходи -- сценарії -- українські традиції -- звичаї -- обряди -- українська вишиванка -- оберіг -- початкова школа
Анотація: Подано сценарій заходу за темою "Вишиванка - писанка чудова", мета якого поглибити знання про творчість майстрів України у царині вишивки, сакральне значення кольорів; розвивати дослідницькі та комунікативні навички, творчі здібності; активізувати пізнавальну діяльність учнів; виховувати почуття гордості за рідний край, шанобливе ставлення до загальнолюдських цінностей.

Є примірники у відділах:
Ф3 (06.01.2017р. Прим. 1 - ) (вільний)
Ф2 (12.01.2017р. Прим. 2 - ) (вільний)


Знайти схожі

13.


    Піщанська, Вікторія Миколаївна.
    Декоративне різьблення в козацькій культурі доби Бароко / В. М. Піщанська // Мистецтвознавчі записки = NOTES ON ART CRITICISM : збірник наукових праць. - 2016. - Вип. 29. - С. 193-200. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-2180

Кл.слова (ненормовані):
духовна культура українського козацтва -- релігійно-естетичний синкретизм -- сакральне мистецтво -- декоративне різьблення -- художньо-стильові особливості козацького Бароко

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

14.


    Пелех, М.
    Елементи Візантійського та Європейського стилю львівського малярства першої половини XVII століття [Текст] / М. Пелех // Пам’ятки України: історія та культура. - Київ : Національне газетно-журнальне видавництво, 2013. - № 8(192). - С. 46-53

Кл.слова (ненормовані):
сакральне мистецтво -- обрізання -- гравюра

Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (20.11.2013р. Прим. 1 - Б.ц.) (вільний)


Знайти схожі

15.


    Цугорка, Олександ Петрович.
    Естетичні традиції українського барокового іконопису в сучасному сакральному мистецтві [Текст] / О. П. Цугорка // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald : щоквартальний науковий журнал. - 2019. - № 2. - С. 475-479. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-3209

Кл.слова (ненормовані):
українське бароко -- естетичні традиції -- іконопис -- сучасне сакральне мистецтво

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

16.


    Лесів, Тарас Васильович.
    Естетичний та соціальний вимір сучасного іконопису [Текст] / Т. В. Лесів // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald : щоквартальний науковий журнал. - 2019. - № 3. - С. 377-381. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-3209

Кл.слова (ненормовані):
сучасний іконопис -- сакральне мистецтво -- богослов’я ікони -- естетика -- теорія мистецтва

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

17.
7
М 65


    Юрченко, Катерина Сергіївна.
    Жертовники XVIII-XIX століть - малодосліджений сегмент української сакральної традиції [Текст] / К. С. Юрченко // Мистецтвознавчі записки / Міністерство культури і туризму України, Нац. акад. керівних кадрів культури і мистецтв. - Київ : Міленіум, 2014. - Вип. 25. - С. 336-344. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК

Кл.слова (ненормовані):
жертовник -- сакральне мистецтво -- іконопис -- уніатська церква -- церковна відправа -- євхаристійні зображення
Дод.точки доступу:
Міністерство культури і туризму України
Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв


Є примірники у відділах:
ГП ЧЗ (12.01.2015р. Інв.28156 - 15.00 грн.) (вільний)
Ф2 (12.01.2015р. Інв.28157 - 15.00 грн.) (вільний)


Знайти схожі

18.


    Куцак, Світлана Анатоліївна.
    Карнавал як явище святкової культури в сучасному світі / С. А. Куцак // Мистецтвознавчі записки = NOTES ON ART CRITICISM : збірник наукових праць. - 2019. - Вип. 35. - С. 54-60. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-2180

Кл.слова (ненормовані):
карнавал -- масові свята -- карнавалізація -- сакральне -- культурні зміни

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

19.


    Бардік, Марина Афанасіївна.
    Київські митрополити в мистецькому процесі Києво-Печерської лаври кінця XVIII - початку XX століть [Текст] / М. А. Бардік // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald : щоквартальний науковий журнал. - 2021. - № 2. - С. 128-132. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-3209

Кл.слова (ненормовані):
сакральне мистецтво -- монументальний живопис -- сакральний живопис -- Києво-Печерська лавра -- митрополит -- православ’я

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

20.


    Бардік, Марина Афанасіївна.
    Колірний модуль божественного світу в українському сакральному стінописі 1850-1900-х років [Текст] / М. А. Бардік // Вісник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв = National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald : щоквартальний науковий журнал. - 2019. - № 3. - С. 185-188. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 2226-3209

Кл.слова (ненормовані):
сакральне мистецтво -- монументальний живопис -- Києво-Печерська лавра -- Володимирський собор Києва -- Софіївський собор Києва

Є примірники у відділах: всього 1 : ГП ЧЗ (1)
Вільні: ГП ЧЗ (1)


Знайти схожі

 1-20    21-40   41-44 
 
© Міжнародна Асоціація користувачів і розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій
(Асоціація ЕБНІТ)